Dinamo me pikë të plota, Egnatia fiton në Pogradec

Kategoria e Parë, nis vrullshëm teksa në Grupin A të gjitha ekipet vendase fituan nga tri pikë. Dinamo kaloi Orikun 2-0. Blutë në kërkim të tre pikëve në sherbim të objektivit drejt Superiores, realizoi në pjesën e dytë me dy gola të shpejtë.

Burreli në dizavantazh me Partizanin B, përmbys në fund duke fituar 2-1.

Korabi me tre gola të Skukës dhe një tjetër nga Marku, shpartallojnë Vorën në Peshkopi. Edhe Erzeni mundi pastër Veleçikun 2-0

Ndërkaq në Grupin B, Egnatia ia doli të mundë Pogradecin në fund (84) kur Xhemalaj shënoi për tri pikë të rrogozhinasëve pretendentë. Lushnja befasohet në shtëpi nga Tomori 1-1.

Shifrat sot java e tretë:

Grupi A:

Burreli- Partizani B 2-1

Korabi-Vora 4-0

Erzeni- Veleçiku 2-0

Dinamo- Orikumi 2-0

Grupi B:

Lushnja-Tomori 1-1

Pogradeci-Egnatia 0-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!