Brazili me pikë të plota, Argjentina e dyta…

Nis të konturohet formati i kualifikuesëve të botërorit të ‘Katar 2022’ për Amerikën e Jugut. Pas katër takimëve të para, kryeson Brazili me 12 pikë të plota. Ndjek Argjentina me 10 pikë. Ekuadori i treti me 9-të.

Ndërkaq mbrëmë dhe mengjesin e sotëm u luajtën 5 takime. Bie në sy humbja e dytë radhazi e Kolumbisë e cila u shpartallua nga Ekuadori 6-1. Aspak mirë edhe Kili. Mbrëmë e mundi Venezuela 2-1.

Katër ekipet e para marrin biletën e kualifikimit, e 5-ta në play-off.

Shifrat pas 4 javëve zona e Amerikës së Jugut:

Ekuador-Kolumbi 6-1

Venezuelë-Kili 2-1

Paraguaji- Bolivi 2-2

Uruguaji-Brazil 0-2

Peru-Argjentinë 0-2

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!