Mikitarjan tre gola, Roma e treta…

Mikitarijan arrin të shpalosë vetitë më të mira individuale në një ndeshje të Seria A me Romën. Armeni me eksperiencë të madhe udhëhoqi sot skuadrën e Fonsekës me tre gola të realizuar ndaj Xhenovas në transfertë.

Inter barazoi në Bergamo me Atalantën 1-1 ndërsa po barazim 0-0 dhe 1-1 përfunduan respektivisht duelet Torino- Krotone dhe Lacio- Juventus.

Bolonja- Napoli ecën këto çaste 0-1 ndërsa ‘Capolista’ Milan, zbret në fushë ndaj Veronës në 20:45.

Shifrat seria A / Java e 7:

Lacio- Juventus 1-1

Xhenova- Roma 1-3

Torino- Krotone 0-0

Atalanta- Inter 1-1

Bolonja- Napoili

Milan- Verona

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!