Maradona bën 60, Ferrara: ‘Unë e pashë Diegon’

Maradona sot: ” Si dhuratë do doja një titull kampion të Napolit në fund të kësaj pandemie”.

Pele apo Mardaona? Mesi apo Ronaldo? Maradona apo të gjithë këta bashkë? Dilemat mbetën por sot tema nuk është kjo sepse ‘El Pipe D’oro’ ka një ditë të shënuar.

Si sot 60 vite më parë krejt papritur, në Villa Fiorito, lindi mbreti absolut i futbollit Diego Armando Maradona.

Më pas adoleshendca dhe futbolli profesionist. Triumfet te Napoli e përfaqësuesën argjentinase me klasin dhe golat e tij ndaj kujtdo, një histori e gjatë…

Ndërkaq Paolo Sorrentino po xhiron një film intim në Napoli me titull “Ishte dora e Zotit“. Çiro Ferrara, ish-mbrojtësi i Napolit dhe Juves sapo ka botuar librin e tij “Unë e pashë Diegon”. 

Sot kampionati ecën mes tamponëve dhe protokollit, infeksioneve dhe tabelave. Një realitet tërësisht tjetër. Maradona 60.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!