Për dashurinë, Joviç rrezikon burgun

Dy dështakë të mëdhenj te Real Madrid. Luka Joviç dhe Eden Hazard po t’ju shtosh edhe paaftësinë e Zidan për të menaxhuar e udhëhequr së fundi galaktikët, mëson se nga i vjen një pjesë e mirë e së keqes kampionëve të La Liga-s.

Por…

Sulmuesi serb i Real Madridit, Luka Joviç mund të përfundojë keq. Dhe këtu është një tjetër përgjegjësi e teknikut Zidan. Serbi,rrezikon një dënim me gjashtë muaj burg nga autoritetet serbe. Arsyeja e thjeshtë. Joviç për të asistuar në ditëlindjen e të dashurës së tij, ka thyer të gjitha rregullat e ka fluturuar drejt Beogradit.

Enkas për këtë parregullsi, teksa sulmuesi duhej të qëndronte në karantinë pas hyrjes në Serbi, prokurorët e vëndit të tij të lindjes, kanë kërkuar gjashtë muaj burg.

Situata precepiton në një fazë të errët për Realin pasi veç humbjeve me Kadiz e Shatjor, skuadra e Zinedin Zidan, ka në axhendë edhe klasiken me Barcelonen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!