Pele në ditëlindje… “Mbreti 80”

Ai është konsideruar si Mbreti e futbollit botëror i të gjithë kohëve. Pele sot feston 80 vjetorin e madhështisë së tij. Sportive dhe njerëzore. Ai që i gëzoi të gjithë me topin në këmbët e tij.

Sidomos ata brazilianë teksa nga 1957 kur luajti për herë të parë, fitoi gjithëçka në fushat e futbollit global. Dhe në këtë përvjetor të 80-lindjeje, duket sikur fama, sukseset bëhen bashkë për të uruar me gjithë zemër: Urime, Pele!

Falënderoj Zotit që bëri të mundur të mbërrija i shëndetshëm në këtë moshë. Jo edhe as shumë inteligjent, por krejtësisht i kthjellët. Shpresoj që kur të ngjitem lart në qiell, Zoti të më pranojë njësoj siç ndodh me njerëzit këtu në tokë”, tha Pele ditë më parë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!