Everton dinamik, derbi pa fitues

Premier League java e 5-të: Everton-Liverpul 2-2

Ndalet në barazim. Dy skuadrat e Liverpulit, Everton dhe Liverpul përpos spektaklit, kontestimit të gjykimit, nuk ka fitues. Shifrat teknikë 2-2.

Sfida në “Goodison Park” në derbin e Merseyside u ndez që në minutën e 3-të, kur Sadio Mane kaloi përpara Reds pas një sherbimi të zgjuar të Robertson. Në minutën e 19-të krosimi i Hames Rodriguez nga këndi gjeti kokën e Moise Kin i cili depozitoi në rrjetë për 1-1.

Në pjesën e dytë Mohamed Salah jep shenja ‘jete’ tzeksa në minutën e 71-të, e kaloi për të dytën herë përpara Liverpulin pas një goditje të beftë.

Por derbi ndaj etiketohet kështu.Everton i Ançelotit, balancon shifrat në 2-2 pas goditje të Kalvert-Luin.

Në fund ngjet gjithëçka. Riçarlison lë në inferioritet Evertonin ndërsa Robertsonit të të kuqëve, i anulohet një gol që edhe sistemi VAR e pati të vështirë ta analizonte. Evertoni ruan kreun e Premier League me 13 pikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!