Futbolli mbetet në bojkot…

Nuk ka futboll dhe me gjasë viti i pazakontë me pandemi globale duket se për Shqipërinë futbollistike do të shënojë një edicion ‘pandemie futbollistike’.

Edvin Libohova kreu i Ligës Profesioniste, thotë pas takimit të sotshëm se bojkoti do të vijojë në futbollin shqiptar.

E gjitha rodhi pas një tjetër takimi në ambinetet e ‘Air Albania Stadium’ sot me krerët e klubëve të Superiores, praninë e Shulkut, Sekretar të Përgjithëshem dhe Shefit të Garave, Sulejmani.

“Pas diskutimeve u vendos që të vazhdojnë, deri në momentin e zgjidhjes së kërkesave. Jemi në pritje të një takimi me qeverinë. Vendimi për të vazhduar bojkotin ishte unanim”, tha Libohova.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!