Shqipëri rrumpallë në Kazakistan

Nations League C4: Kazakistan- Shqipëri 0-0

Ndoshta Shqipëria ka hequr dorë nga vendi i parë i Nations League në Ligën C4…

Sidoqoftë në transferten e sotme të Kazakaistanit, Kumbulla dhe Kallaku duket se janë fituar.

Keq Manaj e Bare ndërsa Broja edhe pse në dukje tregoi se di të ‘marshojë’, sërish është për te Kombëtarja U21.

Në tërsi, ndaj një kundërshtari shumë të dobët, kuqezinjtë ishin më kërkues por shpesh ka amulli. Në të gjitha linjat… Në pjesën e parë mbrojtja ka pasiguri kryesisht (Veseli-Gjimshiti) por pas minutës së 20-të, kur Kallaku gjën vendin e tij në fushë, situata nis të flasë më mirë për Shqipërinë.

Fillimisht një shtyllë e vendasëve te porta e tyre më pas Broja dy herë që heziton të pasojë te shokët e lirë në të djathtë.

Më pas Seferi i vetëm me portierin vendas, rastet për tu regjistruar për skuadën e Rejas. Një pikë ndërsa tani kthehet detyrë të mos humbet në sfidën e datës 14 tetor me Lituaninë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!