E gjithë Europa në fushë, Nations pa ‘limite’

Liga e Kombëve ecën me shumë ndeshje në “Liga” të ndryshme. në mbrëmje, Poloni-Itali dhe Francë Portugali asnjë gol…

Në Ligën A, Anglia mundi Belgjikën 2-1 në Londër. Belgët kalojnë në avantazh falë një penalltie të realizuar nga Lukaku i zakonshëm, por rikuperohen nga golat e Rashford dhe Mount.

Bosnja në shtëpi, barazoi 0-0 me Holandën e De Boer. Kroacia fiton 2-1 ndaj Suedisë së Kulusevskit, me protagonist Perisiçin me një asist. Mkhitaran shënon dhe i jep Armenisë barazimin në një takim emocionues me Gjeorgjinë.

Haland i shkëlqyer sonte në mbrëmje me Norvegjinë shënon tri gola në fitoren 4-0 ndaj Rumaninë.

Janë luajtur:


Kazakistan- Shqipëri 0-0

Angli- Belgjikë 2-1

Kroaci-Suedi 2-1

Norvegji-Romani 4-0

Finlandë-Bullgari 2-0

Armeni-Gjeorgji 2-2

Estoni- Maqedonia e Veriut 3-3

Lituani-Bjellorusi 2-2

Irlandë-Uells 0-0

Ndeshjet e tjera në program sipas Lig-grupëve në orën 20:45.

Poloni-Itali 0-0

Islandë-Danimarkë 0-3

Francë-Portugali 0-0

Izrael-Ceki 1-2

Irlandë e Veriut-Austri 0-1

Skoci- Sllovaki 1-0

Rusi-Turqi 1-1

Serbi-Hungari 0-1

Greqi-Moldavi 2-0

Kosovë-Slloveni 0-1

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!