Teuta është skuadër…elite

Pas disa luhatjeve në teste të ndyshme ndërsa shpesh u ngritën pikëpyetje rreth gjëndjes së Teutës, sot durrsakët kanë shkarkuar gjithë arsenalin e tyre ndaj Besëlidhjes. ‘Djemtë e detit’ shënuan 5 gola në portën e Besëlidhjes në miqësorn e luajtur në Durrës.

Klubi e pasyqron testin në rrjete:

“Teuta ka triumfuar në miqësore ndaj Beslidhjes me rezultatin 5-1. Kjo përballje u zhvilluar në “Olympic Park”, në kuadër të përgatitjeve për startin e Superiores, ku blutë do të përballen ndaj Skënderbeut. Tekniku i Teutës, hodhi nga minuta e parë, këta futbollistët : Në Portë: Stivi Frashëri. Në Mbrojte: Aleksander Kuro, Artan Jazxhi, Denis Pjeshka, Blagoja Todorovski. Në Mesfushë: Albano Aleksi, Florent Avdyli, Emiljano Vila, Dejvi Bregu. Në Sulm: Rubin Hebaj, Ildi Gruda. Rubin Hebaj10′,Silvio Zogaj 50′ Iran.Jr 62′, dhe Dejvid Kapllani 75′ 90′ ishin autorët e golave në përballjen e sotme”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!