Bajerni fiton Superkupën e Gjermanisë

Gjigandët bavarezë zaptojnë Europën, 5 trofe sezonalë.

Skuadra bavareze përballë Dortmuindit në ‘Allianz Arena’ fitoi finalen e Superkupës së Gjermanisë në shifrat 3-2.

Superkupa e Gjermanisë shkon për Bajernin e Mynihut. Skuadra bavareze përballë Dortmuindit në ‘Allianz Arena’ fitoi finalen e Superkupës së Gjermanisë në shifrat 3-2.

Ishte Tolizo dhe më pas Myler që kaluan në avantazh të dyfishtë ekipin nga Bavaria.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë,Dortmund ngushtoi me Brand në minutën e 39-të. Beteja u hap në start të fraksionit të dytë kur norvegjezi Haland barazoi për të verdhët e Favre.

Sidoqoftë te Bajerni ka kampionë si Kimish që shpesh gjënden në vendin e duhur. 8 minuta nga fundi Bayerni shënoi golin e tretë me mbrotësin e linjes. duke fituar 3-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!