Nis puna për Partizanin futboll për femra

Sipas projektit të FSHF-së klubet do kenë edhe ekip femrash në futboll. Kështu Partizani ka nisur punën për të konfiguruar skuadrën e re me ngjyrat e kuqe të vajzave.

Klubi në vështirësi për të gjetur elemtin e duhur, ka dalë sot me një ftesë ku njofon të gjitha sportiset e inteersuara të marrin kontak me klubin.

FK Partizani njofton se ka nisur organizimin për krijimin e ekipit të femrave për sezonin e ri 2020-2021. Ekipi do të debutojë në Kategorinë Superiore të FSHF-së dhe do të ketë përkushtimin maksimal të drejtuesve për të qenë në elitë, objektiv i cili është primar për të gjitha ekipet anëtare të klubit.

FK Partizani fton të gjitha vajzat e moshës mbi 15 vjeç dhe që kanë patur eksperienca të mëparshme në ekipe, të na kontaktojnë”, shkruhet në njoftimin e klubit në rrjete.

Zhvillimi i futbollit të femrave është një sfidë me vete dhe FIFA po i mbështetet federatat në aspektin financiar. Aty ku dhe FSHF, ka firmosur për fonde në hyrje për të mbyshtetur këtë sport.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!