Nations ecën me…Shqipërinë

Vetëm dueli mes Kazakistanit dhe Bjellorusisë do të luhet sot në 16:00 pasi të gjitha takimet në program gjatë ditës së sotme të Nations League, startojnë në 20:45.

Në fakt, të dyja skuadrat e mesditës, janë në Ligën C, Grupi 4, aty ku bëjnë pjesë edhe Shqipëria dhe Lituania teksa do përballën në mbrëmje në ‘Air Albania Stadium’. Kuqezinjtë, përpos Roshit i cili ishte i angazhuar mbrëmë me fejesën e tij, janë thuajse gati.

Tekniku Reja tashmë ka bërë publik lajmin se sot do bëjë disa ndryshime. Kjo sipas italianit 74 vjeçar, lidhet me lodhjen…

Sakaq raundi i ‘dytë’ të Ligës së Kombëve ofron edhe takime të tjera mjaft interesante.

Ndeshje sot Nations League:

Liga A:

Bosnjë- Poloni

Holandë-Itali

Liga B:

Austri- Rumani

Irlanda e Veriut- Norvegji

Republika Çeke-Skoci

Izrael- Sllovaki

Liga C:

Kazakistan- Bjellorusi (16:00)

Shqipëri- Lituani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!