Kupa e Botës për femra në Australi-Zelandë e Re…

Australia dhe Zelanda e Re, do të jenë dy vendet që do të presin Kupën Botërore të femrave 2023. Këshilli i FIFA vendosi sot për kandidaturën oqeanike, duke evituar atë të Kolumbisë.

Do të ketë trembëdhjetë stadiume – tetë në Australi dhe pesë në Zelandën e Re, të cilët do të presin garat e 32 skuadrave, që do të kualifikohen në turneun e kampionatit botëror.

Finalja e madhe, do të luhet në Sidnej në një impiant prej 70,000 vendesh.(Video)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!