Zona futboll: Europa nis nga Shqipëria

E shtunë impenjative në futbollin vendas dhe të huaj.

Kategorinë Superiore me tri takime Laçi- Kukësi, Bylis- Skënderbeu dhe Luftëtari- Teuta (17:00)

Në Kategori të Parë Grupi A Play-off: Kastrioti-Besëlidhja, Erzeni-Korabi
Grupi B, play-off: Pogradeci-Apolonia, Lushnja-Besa(17:00)

Sakaq, Grupi A play-out, (17:00): Veleçiku-Dinamo dhe Tërbuni- Burreli. Në Kategori të Tretë spikat takimi Luzi 2008-Vora (17:00).

Në Ipko, tri takime: Prishtina-Dukagjini (19:00), dhe në 17:00: Drenica-Flamurtari (Kos) e Gjilani- Vushtrria.

Në Bundesligë java e parafundit (33) me Bajern Mynih kampion teksa pret në shtëpi Frajburgun e Abrashit që lufton në mynyrë surprizë për Europa League. Paderborni i rrëzuar luan ndeshjen e fundit në Bundesligë si pritës me M’Gladbah. Mainz- Verder Bremen, ndeshje mbijetese. Ekipi i Rashicës vetëm nëse fiton mbetet në valle për fazën play-out.

La Liga, nis në 14:00 me duelin Espanjol- Levante për të vijuar më pas me çiftet: Bilbao-Betis, Getafe-Eibar dhe At Madrid- Vajadolid.

Seria A, rinis me Torino-Parma dhe Hellas Verona- Kaljari, ndeshjet e sotme në Itali (të prapambetura).

Premier League: Uatford-Lieçester, Brajton- Arsenal, Uest Hem- Volves dhe Buornemuth- Kristal Palasë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!