Tirana stërvitore me Tërbunin, Dunga dopieta e dytë…

Miqësore në ‘Skënder Halili’ Tirana- Tërbuni 6-1

Tirana gjën miqësoren e dytë në pak ditë. Përpara se skuadra kryesuese e tabelës së klasifikimit në Superiore të udhëtojë në yzrtare ndaj Bylisit, u ndesh sot me Tërbunin e Pukës në ‘Skënder Halili’.

Skuadra bardheblu pavarëisht pandemisë globale nuk e ka ndalur punën për të qenë sa gati për marshin final drejt titullit të 25-të

6-1 ishin shifrat teknikë me Ismael Dungën e rikthyer ndërsa edhe sot në pak minuta të pjesës së dytë, shënon dy gola. Hoxhallari dhe Morina shkuan te goli por një dopietë shënoi edhe Grent Halili.

Sakaq, skuadra e Dalipit golin e vetëm e shënoi Fejzaj. Pukjanët e Kategorisë së Parë kanë detyrën të ruajnë kategorinë.

Ndërkaq, kundërshtari i Tiranës të mërkurën Bylis, kaloi 3-0 sot në një miqësore fqinjët e Apolonisë.

Miqesorja Luftetari-Butrinti u fitua nga sarandiotet 1-3