Afrika shtyn kompeticionet për klube…

Pandemia globale pasi ka ulur në gjunjë sporte në Azi e Europë, tani duket se po jep ndikimin e saj edhe në Afrikë.

Në këto kushte Konfederata Afrikane e Futbollit (Caf), e cila kishte shtyrë tashmë kualifikueset e Kupës së Kombeve të Afrikës 2021 në Kamerun, njoftoi sot, përveç shtyrjes së kualifikimeve për Kupën Botërore të Femrave nën 17 vjeç, pezullimin e garave për klube.

Kështu gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve të Afrikës (ekuivalentja e Ligës së Kampionëve në Evropë) dhe e Kafe Cup (e njejtë me Europa League), të planifikuar fillimisht për në fillim të majit, janë shtyrë në një datë të mëvonshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!