Solskjaer: ‘Pogba është i Junajtid’

Kanë nisur polemikat mes klubit të Mançeseter Junajtid dhe menaxherit të njohur Italian Mino Raiola. Bëhët fjalë për lojtarin francez Pol Pogba…

Pol Pogba i përket Mançester Junajtid, jo Mino Raiolës. Ky është mesazhi që Ole Gunar Solskjaer, norvegjezi menaxher i djajve të kuq, i dërgoi në orët e fundit agjentit të mirënjohur.

Raiola, javën e kaluar foli gjerësisht për të ardhmen e mesfushorit francez.

Solskjaer, tha se nuk do mund ta merrte mend se Pogba do të kthehej te Juventus. “Unë nuk kam folur me Minon, është e sigurt – deklaroi kreu i Junajtid .

“Nuk kam folur as me lojtarin lidhur me ato që thotë Mino. Pol është lojtar yni dhe jo i tij. Sapo të aftësohet, jam i sigurt që ai do të kthehet të luajë për ne “-fjalët e teknikut të Junajtid të raportuara nga ‘Goal’.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!