Kasijas sfidon presidentin e Spanjës…

Iker Kasijas nga problemet shëndetësore te kandidimi për president të Federatës Spanjolle zgjedhjet e të cilit janë parashikuar gjatë 2020-ës.

Luis Rubiales, presidenti aktual duket se këtë radhë nuk do ta ketë të lehtë. Kasijas, legjenda e portës së Real Madrid dhe kombëtares së Spanjës, në frontin e ri të punës…

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ikona madrilene përmes një postimi në “Twitter”: “Po, do të paraqes kandidaturën time në momentin kur do të thirren zgjedhjet e Federatës Spanjollë të Futbollit. Së bashku do përpiqemi të dërgojmë edhe Federatën tonë në majën e botës, ashtu si futbolli Spanjoll.”

Gjithësesi, Iker ende nuk duket i zyrtarizuar si kandidat. Sipas rregullores, ai duhet të zyrtarizojë fillimisht largimin nga futbolli i luajur pasi ende listohet si lojtar i Portos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!