Moti i keq, shtyn Leçe-Kaljari

Leçe- Kaljari në program sonte për Seria A, u shty për nesër në orën 15:00. Shkaku nuk janë dritat por moti me reshje të dëndura shiu. Në ‘Via del Mare’ shresojnë që nesër të jetë ndryshe.

Presidenti i Leçes, Damiani, tha për ‘Sky’, se pret të luhet nesër. ‘Nëse moti do jetë sërish me shi, atëherë do ti kërkojë ‘Lega’-s, ta spsotojë për në 18 dhjetor.

Të shtunën luajmë me Fiorentinën. Publiku? ‘Mendoj se nesër do vijnë edhe të paftuar’.

Sakaq, drejtori i Kaljarit Paseti, po për ‘Sky’, ka falenderuar tifozët dhe ka shtuar se ata do qëndrojnë në Leçe deri nesër.

Nuk nguron të shprehet se gjyqtarët vepruan sipas rregullores. Nga ana tjetër klubi sard, përmes një ‘tweet’-i ka falenderuar tifozët e skuadrës.

Më herët Sampdoria mundi 2-1 Udinezen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!