Kastrioti fitore dhe kryesim në Grupin A.

Kastrioti- Erzeni 2-0

Kastrioti i etur të kapë kreun e Gruipt A, zhvilloi një ndeshje të fortë sot në shtëpi për jaën e 8 të Kategorisë së Parë. Ndaj Erzenit, ia ka dalë të marrë fitoren duke u konloliduar në krye.

Në ‘Redi Maloku’ pas pushimit, vendasit e teknikut Ramazan Ndreu, kanë mposhtur me rezultatin 2-0 shijakasit.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të ‘bardha’, ndërsa në fraksionin e dytë, Kastrioti zbriti në fushë me mendësi ndryshe.

Në start të kësaj pjese me Dacin dhe në fund me Bashën, shënojnë dy herë duke hipoketuar tri pikët dhe kreun e Grupi A me 18 pikë

Ndërkaq, klubi i Erzenit, ka qënë i pakënaqur me gjykimin.