Interi tenton Zhirunë, në janar zikaltër…

Në kampionat po ecën “rrotë më rrotë” me Juventusin por në Champions, humbja me përmbysje me Dortmundin, ka trazuar kartat e Kontes.

Dhe menjëherë vjen përgjigja e Marotës. Drejtori i Interit, ka gati zgjidhjen. Në janar te Interi, mund të mbërrijë edhe 33 vjeçari Oliver Zhiru.

Sulmuesi francez i Çelsit është në fund kontrate me blutë, ndërsa një transferim për te Interi ekziston. Edhe për faktin se Oliver Zhiru është njohje e vjetër e Kontes te Çelsi.

Në fakt, dëmtimi i Sançez ka privuar zgjedhjet e vijes së parë, pasi Lautaro e Lukaku, presin një alternativë mbështetëse.

Te Interi janë vënë në ndjekje edhe të kilianit Arturo Vidal dhe kroatit Ivan Rakitiç deri tani pjesë e Bracelonës.

Për Vidal, blaugranët thonë se është i pashitshëm. Gjithsesi, Interi po insiston paraprakisht për Zhirunë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!