Tension në ‘Loro Boriçi’, pas një goli të rregullt…

Monitorë në stadiumet e Kategorisë Superiore ose sistemi VAR. Shqipëria ka nevojë urgjente për të evituar pakënaqëesitë apo dhunën. Përditësimi i rregullores një tjetër mision.

Në ‘Loro Boriçi’, në Vllaznia-Bylis, goli i miqëve me Jankun në të 18-tën krijon konfuzion dhe irritim në fushë e shkallë. Totalisht gol i rregullt dhe Blerim Ziri, nëse do nxirrte kartonin e dytë të vedhë trajnerit jonuz, meritonte një 10 absolute për fraksionin e parë.

Goditje e lirë për skuadrën e Dovedan, në zonë devijon Marku me kokë dhe janku që ndjek e dërgon në rrjetë. Jonuz proteston pa etikë duke thyer rregullat e hyrë në fushë në fund të pjesës së parë.

Ka shishe plastike me objektiv gjyqtarët. Pjesa e dytë për tu parë, rezultati provizor 0-1.