Ylli i Breshias drejt Mançesterit…

Sandro Tonali, talenti italian i Breshias, bie në ‘kthetrat’ e Mançester Junajtid.

Pjesë e ‘dallendyshëve’ në Seria A, 19 vjeçari me paraqitjet e bëra, ka tërhequr vemendjen e disa skuadrave elitare në Europë.

Më konkretë,’djajtë e kuq’, teksa e kanë ndjekur lojtarin gjatë takimit Breshia- Fiorentina dhe skautët e Junajtid, kanë mbajtur shenime. Klubi ka gati edhe vlerën që do tentohet t’i afrohet ish-ekipit të Igli Tares.

Siç raporton ‘Sun’, për Tonalin operacioni i transferimit për në ishull, kap vlerën e 40 milion stërlinave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!