Topi i Artë, 5 të ‘përndjekurit’ e mëdhenj….

Luka Modriç thyen rekordin e futbollistëve të pa nominuar që kanë fituar  ‘Topin e Artë’ .

Është hera e parë që në këtë event aq presitgjioz, një lojtar që ka fituar një vit më parë, nuk përfshihet në listën e kandidatëve.

Por jashtë 30-es, përveç mesfushorit të Real Madrid, janë lënë edhe emra sygjestionues si  Ramos, Suarez, Nejmar, Kejn dhe Oblak.

Nejmar vjen pas një sezoni me dëmtime e peripeci. Nga ana tjetër, kapiteni i Realit Serxhio Ramos, sikundër Modriç, duket se vuan paraqitjen e Realit edicionin e kaluar, teksa skuadra, nuk mori asnjë trofe.

Suarez sa duket penalizohet nga dëmtimi i gjatë që pati në mbyllje të La Liga-s.

Habit lënja jashtë e Herri Kejn (edhe anglezi i dëmtuar për shumë kohë) i cili me Totenhemin, shkoi në finale të Champions

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!