Kore raciste në Verona-Milan, skandali italian nuk ndalet…

Kore raciste sërish në Itali. Madje në Seria A teksa pretendohet se në nivele aq të larta, gjithçka ecën sipas rregullave të Fair-Play.

Pas asaj që ngjau me Lukakun në Kaljari, këtë mbrëmje edhe në Verona, janë dëgjuar koret famëkeqe ndaj futbollistëve të caktuar.

Përgjatë takimit që po luhet në këto çaste mes Veronës dhe Milan (parziale 0-1 min 70’) Frenk Keise, është përfshirë nga fyerjet në shkallët e sektorit të tifozerisë veroneze. E raporton milannews.it.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!