Alaba, krenar që luaj te Bajerni

David Alaba shënoi një gol të shkëlqyeshëm në një goditje të lirë në sfidën që bavarezët fituan 6-1 ndaj Mainzit.

I pyetur për këtë fitore tenistike por dhe golin e tij, mbrojtësi austriak tha: “Në 20 minutat e para, nuk ishim dhe aq të përqëndruar. Nuk ishim aq agresivë, nuk e filluam me shpejtësinë e duhur.

Kishte disa gabime. Kështu që ishte e vështirë dhe Mainz, bëri shumë mire duke na shënuar. Pas pushimit u përmirësuam në lojë.

Jam krenar që jam pjesë e këtij ekipi. Në seancat stërvitore të gjithë janë të angazhuar në maksimum. Të gjithë e duam këtë sport, dhe nëse ato që realizojmë në seanca i bëjmë dhe në fushë, atëherë kjo është fantastike “- tha austriaku 27 vjeçar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!