Vjen Letika, Berisha në presion te Spal…

Trajneri Leonardo Sempliçi, në kërkim edhe të një sulmuesi.

Në prag të sezonit të ri në Seria A, skuadra e Spal, ka zyrtarizuar një tjetër portier. Fakti që te ekipi nga Ferrara, këtë sezon është afruar gardiani i kombëtares kuqezi Etrit Berisha, në dukje kishte mbyllur problemet e kuadratit të skuadrës që edicionin e kaluar i rezistoi rënjes nga elita italiane.

Mësohet se nga Bryzh i belgjikës, ka ardhur Karlo Letika. Gjithsesi, kroati vjen pasi nga Spal largohet me destinacion Dijonin, Alfred Gomis.

Mosha e re e kroatit Letika, 22 vjeç (2.01 m), por dhe eksperienca,  mund të mos kercënojë për momentin Berishën. Ashtu siç i gjau edicionin e shkuar te Atalanta me Golinin. Vitin e kaluar, Letika u ndoq dhe nga Real Madrid. Kjo po që tremb…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!