Eliminimi i Partizanit dhe të kualifikuarat… europiane

U luajtën sot thuajse të gjitha takimet e turit të dytë në Europa League. Kalojnë Ber Sheva (kundershtari i Laçit,turi 1) eliminohet Debrecen (i Kukësit). Pak surpriza…

Astana-Santa Koloma 4-1
Ordabasi-
Mlada Boleslav 2-3
Kairat Almati-
Hapoel Ber Sheva 1-1
Vitorul-
Gent 2-1
FK Zoria-Buduçnost 1-0,
KuPS-
LegiaVarshave 0-0

Debrecen-Torino 1-4
Hacken-
AZ Alkmar 0-3
Levski Sofja-AEK 
Larnaka 0-4
Riga FC-Piast Glivice 2-1
Universitatea Kraiova-Honved 0-0 (3-1 pen)
AEL Limasol-
Aris 0-1
Apollon-Shamrok Rovers 3-1
Atromitos-Dunska Streda 3-2
Dinamo Tbilisi-Gabala 3-0
Liepaja-
Norrkoping 0-1
Jablonec-
Pjunik Jerevan 0-0

Klaksvik-Lucern 0-1
Makabi Haifa-
Strasburg 2-1
Malmo-Domzale 3-2
Nefti Baku-Arsenal Tula 3-0
Sherif Tiraspol-Partizani 1-1
Vaduz-Fehervar 2-0
Zrinjski-Utreht 2-1
Brondby-Leçia Gdansk 4-1
Ludogorets-Valur 4-0

Niderkorn-Rejnxhërs 0-0
Esbjerg-
Shakhtjor Soligorsk 0-0
Gzira-
Ventspils 2-2
Olimpija Ljubljana-
Jeni Malatjaspor 0-1
Eintraht Frankfurt-Flora 2-1
FCSB-Alashkert 2-3
Shturm Grac-Haugesund 2-1
Aberdin-Çikhura 5-0
Linfild-Torshavn 1-0

S.Trnava-Lokomotiv Plovdiv 3-1
Kruzejdërs-
Ullvërhempton 1-4
Guimaraesh-Zhënes Esh 4-0
Partizan-Konas 3-0
Stjarnan-
Espanjol 1-3

Osjek-CSKA Sofje 1-0 (3-4 pen)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!