I kishin vjedhur identitetin…

Gjyqtari francez Klement Turpin ka nisur të flasë me vete. Jo për drejtimin e ndeshjes e kthimit çerekfinale Juve-Ajaks, por për një problem tjetër “futbolli” të pakëndshëm.

“Bilbili” i FIFA-s, Turpin ka rënë viktimë e një vjedhje të rrezikshme identiteti. Disa trafikantë droge, kanë përdorën emrin e tij për të blerë një veturë, të cilën e kanë përdorur më pas për të transportuar drogë, armë dhe para, nga Franca në Belgjikë dhe anasjelltas.

“Unë nuk jetoj në Noisy-le-Sec, nuk kam apartamente apo kështjella, nuk kam të bëjë fare me këtë rast, – ka deklaruar Turpin, i pyetur nga media. – Nisur nga kjo histori ka filluar të mendoj gjykimi është një profesion shumë i rrezikshëm”.

Në detaje, siç raportohet nga “L’Equipe”, makina që figuronte në emër të gjyqtarit francez Klement Turqin, është përdorur nga një bandë trafikatësh për të transportuar drogë, armë raketa-hedhëse, kallashnikovë dhe pistoleta.

Sikur të mos mjaftonin këto, me këtë mjet janë transportuar edhe 1 milionë euro, ndërkohë që janë konfiskuar edhe 600 mijë euro të tjera të gatshme për t’u trafikuar, njofton policia franceze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!