Ranieri, një roman për Romën

Menjëherë pas eliminimit nga Porto në ndeshjet çerekfinale për Champions League, drejtuesit e Romës kanë shkarkuar trajnerin e skuadrës Eusebio Di Françesko.

Madje, ata kanë nxituar për të gjetur zëvendësuesin sa më shpejt. Ai është ish-trajneri i Fullhamit, italiani Klaudio Ranieri, i cili para pak ditësh i dha lamtumirën futbollit anglez, ku la gjurmë me Leiçesterin modest, që e shpalli kampion.

Sot pritet edhe prezantimi i Ranierit, i cili në njëfarë mënyre rikthehet në shtëpi, aty ku edhe ka nisur karrierën e tij si futbollist. 67-vjeçari roman do të synojë ta mbledhë skuadrën dhe ta rikthejë Romën, të paktën në lartësitë e edicionit të shkuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!