Katar: Të dielën nis sezoni…

MotoGp:  Starti të dielën, Rosi për të 24-en

 Momentin e keq me Yamaka, sezonin e kaluar, piloti  italian Valentino Rosi, kërkon ta hedhë pas krahëve.

 Mjeshtri i “rrotave”, sezonin të ri, ndërsa Gp starton të dielën në Katar, e  konsideron si pistë ideale për të bërë më të  miren me “skuderinë” japoneze.

“Jemi mjaft të karikuar për t’u përmirësuar.  Kjo dallohet jo vetëm nga ne por dhe nga impenjimi i drejtuesve. Do pëlqeja të isha më i fortë dhe më  rezultativ se në 2018,” – është shprehur ndër të tjera sot Rosi.

 Ndërkaq, “MotoGp”e pistes së Losail të Katarit, do regjistrojë sezonin e 24 –t të  yllit italian.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!