U-19, sërish me humbje në Zagreb…

Miqësore U-19 në Zagreb: Dinamo Zagreb-Shqipëria 2-1

U-19 e drejtuar nga Nevil Dede, ka humbur edhe sot në turneun që po luhet në Zagreb të Kroacisë.

Sikurse në ndeshjen e djeshme teksa kuqezinjtë e vegjël humbën ndaj Real Madrid (1-2), edhe sot kuqezinjtë e drejtuar nga Nevil Dede janë mundur me shifrat 1-2.

Loja e mirë në këtë takim, kryesisht në fraksionin e dytë u shpërblye vetëm me një gol në limite.

Trajneri Dede, kishte lënë jashtë nga formacioni disa futbollistë titullar, që u panë me Realin duke iu dhënë mundësi disa lojtarëve të tjerë kuqezinj.

Rezultati i pjesës së parë, teksa ky takim u luajt dy herë nga 40 minuta, prodhoi disavantazhin me dy gola. Tanët vetëm në minutën e 80+1′, arritën të shënojnë golin e vetëm të takimit me Lucën.

Skuadra e Dedes luajti me këtë formacion: Malaj (Bushi 80′), Rexhepi (Nurja 80′), Selishta (Lucaj 59′), Hida, Beqja, Rrapaj(Prenga 48′), Ibrahimi (Gashi 48′), Muci, Shabani (Shima 40′), Ajazi (Bernaca 59′), Beu.

Takimi i fundit në grup për U-19 të Dedes, do të jetë me Olimpija Lubjanë, të dielën, në orën 18:15.