Euro 2024/ Spanja dominon totalisht Italinë në 45′, e dyta…

Grupi B/ Spanjë- Itali 1-0

Kryesfida e ditës u zhvillua në Shalke, aty ku Spanja dhe Italia pjesë e Grupit të Shqipërisë dhe Kroacisë mbyllën pjesën e parë pa gola.

Në këtë fraksion iberikët dominuat në mënyrë të frikshme në gjithë gjeometrinë e fushës ndërsa barriera e vetme e pakalueshme mbeti portier Donaruma.

Në të dytën spanjollët realizuan në të 55′ me autogolin e Kalafiorit.

Skuadrat luajtën me këto formacione startuese:

Spanja: Unai Simon, Karvahal, Le Norman, Laport, Kukureja; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Lamin Jamal, Morata, Niko Uilliams. Tr: Luis De La Fuente

Italia: Donaruma; Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko, Barela, Zhorzhinjo; Kieza, Fratezi, Pelegrini; Skamaka. Tr: Luçiano Spaleti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!