Gjermania e kualifikuara e parë, Hungaria merr rrugën drejt…Budapestit

Euro 2024/ Grupi A: Gjermani- Hungari 2-0 (Musiala 22′, Gyndoan 67′)

Gjermania mposht Hungarinë në Shtutgart 2-0 dhe arrin kualifikimin në 1/16-at e kampionatit europian që po zhvillohet nga 14 qershori në Gjermani.

Pancerat ia dolën të shënojnë me Musiala kur luhej minuta e 22-të duke konkretizuar epërsinë e vendasëve që në këtë takim luajten me bluzën e ‘dashurisë’.

Përpjekjet e Hungarisë së trajnerit Marko Rosi, kryesisht në fundin e fraksionit të parë u shpërmbylen me golin e barazimit por pas kontrollit të teknologjisë e gjitha u shua për të ruajtur epërsinë e golit të futbollistit më të mirë në fushë, Musiala.

Në fraksionine dytë teksa skuadrat mbetën në të njëjtat ‘llogore’, kapiteni Gyndoan në të 67′-ën realizon dhe golin e sigurisë ‘tedeske’ për 2-0 final./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!