Flet shoku i Gjimshitit, Skamaka: Shqipëria është e frikshme

Sulmuesi: Duam të mbetemi në histori si në 2006 e 2021

Do të jetë një ndeshje e vështirë sepse kushdo që është këtu, në Kampionatin Evropian, është i fortë. Duhet të fokusohemi te vetja sepse kemi një grup të fortë.

Shqipëria është e frikshme, është një moment i rëndësishëm për ne, për mua dhe për karrierën time. Në këtë moment jam në formë të mirë dhe shpresoj të sjell gola.

Si e imagjinoj këtë debutim? Duke fituar. Shpresoj të fillojmë me këmbën e duhur në këtë aventurë.”

Gjimshiti?“Ai është një mbrojtës i mirë, i ashpër dhe fizik. Ai është një lojtar i mirë.” Këto ishin fjalët e Xhanluka Skamakas gjatë konferencës për shtyp përpara ndeshjes së parë të së shtunës kundër Shqipërisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!