Pas Milik, te Polonia, rrezikon Levandovski e Sviderski

Afrimi i kampionatit Europian që nis me 14 qershor 2024 mund të bëhet i tmerrshëm për Poloninë e trajnerit Probierz.

Pasi i dha lamtumirën Arkadiusz Milik, i cili iu nënshtrua një operacioni sot dhe u përjashtua nga turneu kontinental një javë para debutimit kundër Holandës, trajneri është i shqetësuar edhe për dy sulmues të tjerë.

Në ndeshjen miqësore që po luhet aktualisht kundër Turqisë, si Karol Sviderski, sulmuesi i Hellas Verona, dhe Robert Levandovski, qendërsulmues i Barcelonës dhe kapiten i kombëtares polake, u desh të largoheshin para pjesës së parë.

I pari shkoi Sviderski i cili u lëndua pasi shënoi, me gjasë duke festuar golin, ndërsa 14 minuta më vonë, në minutën e 33-të, radha ishte e Levës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!