Lë Adanën, Zeneli rikthehet te Elsfborg

I lidhur me një transferim eventual në Itali disa vite më parë (u fol për interesimin e Fiorentinës), karriera e anësorit sulmues kosovar Arbër Zeneli (29 vjeç) prej shumë viteve te Herenven (Holandë) dhe Reims (Francë) për të patur një eksperiencë së fundi te Adana Demirspor.

Tashmë Zeneli i lindur në Suedi, do të rindërtojë të ardhmen duke u rikthyer efektivisht te skuadra ku nisi karrierën.

Së fundi ka ardhur lëvizja zyrtare teksa rikthimi i tij te Elfsborg, skuadra me të cilën u bë profesionist. Nënshkroi kontratë deri më 31 dhjetor 2027.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!