Kupa, Egnatia e Partizani për të ruajtur…kualifikimin

Sot në Rrogozhinë dhe në Tiranë do të luhet për ndeshjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë. Do të hapë Egnatia – Laçi në orën 13:30 në impiantin e skuadrës pritëse pa tifozë. Ndeshja e parë 0-1.

Më pas (17:00), po për turin çerekfinal të edicionit të 72-të të Kupës Partizani pret Kukësin në ‘Kompleksin Partizani’ me ë kuqtë favorit pasi fituan të vajtjes 0-1.

Ndërkohë të mërkurën e 6 marsit janë planifikuar dhe 2 duelet e tjera të kësaj faze. Tirana dhe Teuta diskutojnë biletën për të shkuar gjysmëfinale me duelin që sipas klubit bardheblu do të zhvillohet në ‘Elbasan Arena’ të Elbasanit. Starti në orën 13:30 teksa sfida e parë ka përfunduar pa gola 0-0.

Sakaq, Vllaznia -Erzeni mbyllin raundin çerekfinal me takimin mes tyre i planifikuar për në orën 17:00 në “Loro Boriçi”. Sfida e parë e parë luajtur në Rrogozhinë u fitua nga Erzeni 2-1./Sportiim.al/

Kupa e Shqipërisë, turi çerekfinal, në kllapa ndeshjet e vajtjes:

Sot:

Egnatia- Laçi (1-0) 13:30

Partizani- Kukësi (1-0) 17:00

Nesër (e mërkurë)

Tirana- Teuta 13:30 (0-0) në Elbasan

Vllaznia- Erzeni (1-2) 17:00

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!