Anglia luan javën e 26-të, shtyhet derbi i Londrës

Finalja e Kupës së Ligës së Anglisë, e planifikuar për nesër, përmbys programin e xhiros së 26-të të Premier League. Lideri i Ligës Liverpul, i cili do të garojë për trofeun me Çelsin, kaloi të premten Luton 4-1.

Një ndeshje e cila ndryshe nga ajo mes ‘elsit dhe Totenhem nuk mund të shtyhej pasi kalendari i Reds. Ekipi i Klop është i ngarkuar kalendarisht dhe nga java e ardhshme ata do të rifillojnë rrugëtimin e tyre në FA Cup, ndërsa pas dy javësh do të ketë ndeshjen e parë të fazën e 16-të të Europa League.

Sot i takon Mançester Sitit, Brajtonit, mançester Junajtid dhe Aston Vilës, me ndeshjen kulmore Arsenal-Njukasëll.

E zhvilluar
Liverpul 4-1 Luton

Sot , java e 26:
Aston Vila – Notingham Forest
Brajton – Everton
Kristal Palasë – Bërnli
Mançester Junajtid – Fulhem
Bournemouth – Mançester Siti
Arsenal – Njukasëll

E diel 25 shkurt
Uolves- Shefield Utd

E hënë 26 shkurt

Uest Hem – Brentford

Shtyhet derbi Lindrës çelsi- Totenhem (finalja e Kupës së Ligës ndërmjet Çeslit dhe Liverpulit ecila zhvillohet të dielën më 25 shkurt).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!