Rikthehet Muriqi, Leverkusen në gjysmëfinale të DFB

Leverkusen siguroi kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë. Sukudra që udhëheq Bundesligën në përbërje të të cilit militon edhe shqiptari Granit Xhaka, fitoi 3-2 ndaj Stutgartit, në ndeshjen çerekfinale të Kupës gjermane.

Ndërkaq u luajt edhe gjysëmfinalja e vajtjes ‘Copa del Rey’ në Spanjë mes Majorkës me të rikthyrin Vedat Muriqi dhe Sociedadit. Sfida e parë përfundoi pa gola 0-0.

Edhe në Francë për 1/8-at e Kupës, dueli i vetëm i mbrëmjes Sosho- Renë. Skuadra e Ligue 1 (Renë) fitoi 1-6.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!