Juve-Inter ndajnë pikët, Mançesterin e zgjon …Garnaço

Serie A luajti sot klasiken e saj mes Juventus dhe Interit. Ndeshja e zhvilluar në Torino u mbyll pa fitues 1-1. Më herët në fushë edhe Kaljari- Monza 1-1, Empoli- Saluolo 3-4,Frozinone- Xhenova 2-1 dhe Roma- Udineze 2-1.

Premier League dy takimet Totenhem-Aston Vila 1-2 ndërsa Everton- Mançaster Junajtid përfundoi 0-3 për ‘Djajtë e Kuq’ me një eurogol të realizuar nga Garnaço.

La Liga, Reali fluturon në krye pas fitores 0-3 ndaj Kadiz në udhëtim. Fiton dhe Betis 1-0 me Las Palmas, Vijareal mposhti 3-1 Osasunën ndërsa Sociedad kaloi 1-0 Seviljen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!