Skënderbeu mposht Apoloninë dhe ruan kreun

Kategoria e Parë, Java 21:
Skënderbeu – Apolonia 4-1

Është rikthyer gara në Kategorinë e Parë me javën e 21-të e cila u hap nga sfida Skënderbeu – Apolonia.

Korçarët nuk ndalin serinë e rezultateve pozitive duke siguruar 3-pikëshin e radhës dhe duke u rikonfirmuar në krye të renditjes.

Sakaq, në përballjen e sotme ndaj fierakëve ia dolën të fitonin në shifrat 4-1 me një dominim të dukshëm në fushën e lojës. Prençi, Temitope, Abubakar dhe Liço shënuan për vendasit, teksa Umejego mundi të ngushtonte diferencën me golin e nderit.

Kjo humbje nuk e lëviz Apoloninë nga mesi i tabelës me fierakët që duket se i kanë njëlloj larg zonat e “play-off” dhe “play-out”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!