Kosova pret Andorrën, në Europë ka duele të forta

Kualifikueset e Euro 2024 ecin këtë mbrëmje me disa ndeshje në Grupet A, D dhe I. Përpos Kosovës së teknikut Alen Zhires e cila pret në “Fadil Vokrri’ Andorrën (20:45), në Grupin I zhvillohet dhe Zvicër -Izrael.

Në Grupin A përballje mjaft e fortë konsiderohet ajo mes Skocisë dhe Spanjës ndërsa po e rëndësisë së madhe figuron dhe çifti që do të luhet në Turqi mes vendasëve dhe Kroacisë (Grupi D).

Përveç ndeshjes Gjeorgji-Norvegji e cila starton në 18:00, të gjitha ndeshjet e tjera luhen në 20:45.

Programi për sot:

Grupi A

Gjeorgji- Norvegji (18:00)

Skoci- Spanjë

Grupi D

Turqi- Kroaci

Uells- Letoni

Grupi I

Zvicër- Izrael

Rumani- Bjellorusi

Kosovë-Andorrë/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!