Rasti ‘Negreira’, UEFA hap hetim për Barcelonën

UEFA ka hapur zyrtarisht një hetim për Barcelonën për rastin Negreira, lidhur me pagesat e milionerëve në kompaninë e ish-zëvendëspresidentit të gjyqtarëve spanjollë për këshilla teknike dhe informacion mbi gjyqtarët nga viti 2001 deri në 2018.

“Në përputhje me nenin 31(4) të Rregulloret disiplinore të UEFA-s, inspektorët e etikës dhe disiplinës të UEFA-s u caktuan sot për të udhëhequr një hetim mbi një shkelje të mundshme të kuadrit ligjor të UEFA-s nga FC Barcelona në lidhje me të ashtuquajturin rasti Negreira.

Informacioni për këtë do të vihet në dispozicion në kohën e duhur “. Barcelona rrezikon të përjashtohet nga aktivitet e UEFA-s. Ndaj Barcelona është zyrtarisht nën lupën e UEFA-s, e cila – sipas raportimeve të mediave spanjolle – mund të sanksionojë klubin e Laporta-s.

Gjithnjë nëse beson se ka pasur parregullsi që shkelin kodin e tij disiplinor. Një nga këto sanksione, raporton ‘Sportmediaset’, mund të ndalohet të luajë katalanasit (Champions League, Europa League ose Conference League) për një kohë të caktuar./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!