Alarm në Singapor, flakë te makina Alpha Tauri

Në provat e sesionit të dytë ngjet një incident i frikshëm. Makina Alpha Tauri e Pierre Gasli mori flakë papritur teksa piloti francez ishte duke u futur në bokse.

Mekanikët po bëhëshin gati për të operuar me makinën e francezit por shpejt makina u përfshi në flakë. Ai së bashku me mekanikët ia dolën të evitojnë më të keqen.

Mes flakëve Gasli mundi të largohej nga makina në limite pa pësuar dëme. Për fat të mirë mekanikët u treguan të shpejtë dhe e shuan menjëherë zjarrin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!