Dështoi në Ligën e Kombëve, shkarkohet trajneri

Joakuin Kaparros nuk është më trajner i Armenisë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Federata armene përmes një komunikate në faqen e saj zyrtare pas dështimit në Ligën e Kombeve duke zbritur nga Liga B në C.

Më poshtë shënimi i plotë:

“Federata Armene e Futbollit dhe trajneri i kombëtares armene, Joaquin Caparros, ndërpresin bashkëpunimin me marrëveshje të përbashkët, trajneri spanjoll nuk do të drejtojë më kombëtaren armene.

Më 28 shtator, Presidenti i FFA Armen Melikbekyan u takua me Joaquin Caparros dhe diskutoi performancën e kombëtares armene këtë vit. Gjatë takimit u arrit marrëveshje e ndërsjellë që bashkëpunimi të mos vazhdojë.

Gjatë takimit, Armen Melikbekyan e falënderoi për punën e tij, që ka qenë në krah të kombëtares në ditët e vështira për Armeninë, për shfaqjen e cilësive më të mira njerëzore dhe profesionalizmit të lartë në punë.

Drejtuesit e Federatës Armene të Futbollit, stafi që ka punuar së bashku me Joaquin Kaparos, i shprehin edhe një herë mirënjohjen e thellë trajnerit spanjoll për punën e tij dhe i uron suksese të reja në karrierën e tij të ardhshme. Faleminderit!”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!