‘Legjendat e Veriut’, Liverpul mund Junajtid

‘Legjendat e Veriut’: Liverpul- Man- Junajtid 2-1

Në fushë u panë futbollistë si Alonso, Dudek, Skrtel, Garcia. Keane (Liverpul) dhe Stam, Berbatov, Fletçer, Braun (M.Junajtid)

Legjendat e Liverpulit të udhëhequr nga kapiteni spanjoll Ksavi Alonso mundën sot Mançester Junajtid 2-1. E etiketuar nga organizatorët me termin ‘Legjendat e Veriut’, dy skuadrat hodhën në fushë futbollistë të cilët luajtëm me dy klubet e mëdha gjatë dy dekadave të fundit.

Ky takim përpos kënaqësisë që i dhuroi publikut, pati si qëllim të mbledhë fonde për dy fondaacionet bamirëse të Liverpulit dhe Mançesterit.

Fillimisht shënoi një legjendë bullgare që ka luatur me Junatid Dimitar Berbatov. Më pas vjen barazimi nga Mark Gonzales për ‘The Reds’ ndërsa të dytin për Liverpul e shënoi Sinamo Pongole.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!