Kupa/ Turi i parë në tri ditë

Departamenti i Garave në FSHF ka zbardhur axhendën e ndeshjeve të turit të parë të Kupës së Shqipërisë.

Ndeshjet për të shkuar në finalen e edicionit të 71-të Kupës do të zhvillohen me vajtje ardhjeje dhe skuadrat pozicionohen sikundër edicioet e fundit në grupet A dhe B.

Në këtë tur, për 1/16-at, aty ku ka skuadra nga Superiorja, Kategoria e Parë dhe e Dytë, konstatohen disa duele të balancuara. Mes tyre; Besa- Korabi, Lushnja- Tërbuni, Besëlidhja- Apolonia etj.

Për ekipet ‘Big’ duket një tur i lehtë. Tirana, Laçi, Partizani, Vllaznia, Bylis, Egnatia etj në letër. kanë takime të lehta. Partizani sipas organizatorëve të garës do të zhvillojë takimin me Orikun në impiantin e ri në Tufinë.

Programi i ndeshjeve të turit të parë: (25- 26-28 shtator 2022)/Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!